Birleşik Sağlık Kurumları Erenet ile bağlanıyor.

Birleşik Sağlık Kurumları Konya Hastanesi network cihazları olarak ProCurve ürünlerini seçti. Hem kablolo hem de kablosuz network ürünlerinin kurulumu Erenet tarafından gerçekleştirildi.

Bina içerisinde yer alan network toplama merkezlerinden ana network odasına gelen uplinklerin hızları LACP teknolojisi ile yükseltildi.

Hastane içerisinde site survey yapılarak access pointlerin konumlandırılacağı alanlar belirlendi.

Merkez anahtar olarak konumlandırılan Hp ProCurve 5400zl, hem yüksek kapasitesi hem de non-blocking yapısı ile network verimliliğini sağlamada ileri performans sunan bir üründür. Bu ürünün kenarlarda konumlandırılan Hp ProCurve 2610 ile bağlantılarının yapılmasının ardından kullanıcıların 100 Mbit, sunucu ve diğer ağ cihazlarının ise 1 GB hız ile bağlantı kurmaları uygulamarın çalışırlığı açısından tıkanmasız bir yapı oluşturmuştur.

Ayrıca ProCurve kablosuz ağ cihazları ile sağlanan wireless network yapısı VLAN tanımlamalarının ardından güvenli bir duruma kavuşmuştur. Hastane içerisinde meydana getirilen çoklu VLAN yapısı ile hem network güvenliği hem de verimliliği sağlanmıştır.