Friterm yeni network kablolama ve cihaz altyapısını Erenet ile gerçeklestirdi.

FRITERM A.Ş. 1979 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Ticari soğutma, endüstriyel soğutma ve klima sektöründe projelendirme, imalat, taahhüt ve satış işleri yaparak tecrübe ve bilgi birikimi oluşturmuştur.

Süreç içinde geniş yelpazedeki faaliyet alanını daraltmış ve kanatlı borulu ısı eşanjörlerinde uzmanlaşarak Hava Sogutmalı Kondenserler, Soğuk Oda Evaporatörleri, Kuru Soğutucular, Sulu/Buharlı Hava Isıtıcı ve Soğutucular, Yağ Soğutucuları ile Isı Geri Kazanım Bataryalarının üretimine odaklanmıştır.

FRITERM A.Ş. İstanbul Tuzla’ da 14.000 m2 kapalı alana sahip iki üretim tesisi ve 245 yetkin personeli, modern makina ve donanımı ile sektörünün hizmetindedir.

Friterm ofis ve fabrikalarının bakır ve fiber kablolamaları başarılı bie şekilde Erenet tarafından gerçekleştirildi. Ana merkezde kullanılan Hp ProCurve 5400 switch ile kenar lokasyonlarda kullanılan HP Procurve 2900 ve 5400zl switchler arası uplink bağlantısı 10GB olacak şekilde gerçekleştirildi.

Son kullanıcıların bağlantı hızı 1GB olarak gerçekleştirilirken sunucular trunk yapısı ile 4GB ile merkeze bağlantı sağladı. Böylece tıkanmasız bir yapı kurularak hem network performansı artırıldı hem de VLAN yapısı ile ağ güvenliği sağlandı.

Ülkemizin önde gelen kablolama ürünleri sağlayıcısı HCS (Hes Cabling System) paper-help.us ürünleri kullanılarak hem sertifikalı kablolama gerçekleştirildi hem de ömürboyu garanti kablolamada sağlandı. Procurve ürünlerinin de ömür boyu garantili olmasıyla Friterm networkü ömür boyu garantiye sahip oldu.